Prepichovanie uší je v našej kultúre starý zaužívaný zvyk. Aký materiál je najlepší pre detské náušnice?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
prepichovanie uší

Prepichovanie uší kvôli noseniu náušníc patrí medzi najstaršie formy úpravy ľudského tela. Ide o bežnú súčasť našej kultúry a rovnako bežné je, že sa dievčatkám dávajú prepichovať ušká čo najskôr, najčastejšie po prvom očkovaní, čiže zhruba v 3 mesiacoch.

Pri detských náušniciach je materiál najmä o bezpečnosti z hľadiska zdravia

My sa teraz nebudeme venovať samotnému prepichovaniu detských ušiek, ale výberu vhodných náušníc, konkrétne ich materiálu. Je tu totiž jeden rozdiel v porovnaní s výberom náušníc pre dospelú ženu. Pri detských náušniciach materiál vyberáme nielen na základe vzhľadu, či akéhosi „statusu“, ale dôležitá je tu najmä aj zdravotná nezávadnosť.
Rozhodne by ste sa tak mali vyhnúť bižutérii, a to aj v prípade, že nájdete rozkošné náušničky s krásnymi detskými motívmi. Kvalita a aj zdravotne vyhovujúci materiál a jeho nezávadnosť je tu prinajmenšom otázna. 

Aký materiál teda vybrať na prepichovanie uší?

Najlepšou voľbou sú v tomto prípade detské zlaté náušnice kúpené u certifikovaného a overeného výrobcu. A hneď si aj vysvetlíme, prečo by ste v ideálnom prípade mali investovať práve do zlatých náušníc. 

Neprehliadnite: 

Ženská krása

Krása nie je len o dokonalej postave.
Ideálny vzhľad je pre mnohých priorita.
Pritom často ide o detaily.


Prečo práve zlato?

Nie je to len o samotnej kvalite zlatých náušníc, vďaka ktorej vydržia vášmu dievčatku nielen do veku, keď bude navštevovať napríklad bilingválnu materskú školu v Trenčíne, ale raz ich dokonca bude môcť zdediť aj jej vlastná dcéra. Ide hlavne o to, že riziko alergickej reakcie je pri zlate len minimálne. Samozrejme, môže sa vyskytnúť aj alergická reakcia na zlaté šperky, ale v drvivej väčšine prípadov ide o reakciu na rôzne prímesi, ktoré zlaté šperky obsahujú. Preto je dobré zvoliť čo najvyššiu rýdzosť zlata. Treba však dodať, že alergická reakcia sa môže vyskytnúť aj priamo na zlato, ale tá sa vyskytuje len u niekoľkých percent ľudí.

Pokiaľ ide o prímesi, logicky sa núka otázka, či je na tom rovnako dobre aj biele, alebo ružové zlato, keďže to vzniká práve vďaka rôznym prímesiam. Odpoveď je áno, keďže podobne ako pri žltom zlate aj tu je riziko alergickej reakcie naozaj minimálne. (FU) 

Foto: pixabay